Redakcja „Gazety Bankowej”, najstarszego magazynu ekonomicznego w Polsce, powróciła do swoich przedwojennych tradycji i reaktywowała „Polski Kompas – rocznik instytucji finansowych i spółek akcyjnych”. Lwów, rok 1922. Trzy lata po odzyskaniu niepodległości ukazuje się pierwszy „Polski Kompas”. Kompendium wiedzy o minionym roku na polskim rynku i opiniotwórcza prognoza na nadchodzące 12 miesięcy. Publikacja bardzo szybko staje się wyznacznikiem trendów prężnie rozwijającej się gospodarki II RP. Przez cały okres międzywojnia każdego roku wydanie „Polskiego Kompasu” było jednym z najistotniejszych wydarzeń w gospodarczym kalendarzu kraju.
REAKTYWACJA
W tym roku redakcja „Gazety Bankowej” powróciła do swoich korzeni. Chcemy, aby współczesny „Polski Kompas” stał się tym samym dla życia gospodarczego III RP, czym był w latach 1922-1939, a więc wyznaczał kierunki rozwoju polskiej gospodarki i stał się niezbędnym źródłem informacji przy podejmowaniu kluczowych decyzji dla wszystkich uczestników rynku.
Publikacja objęła swoim zakresem w formie pełnych zestawień firmy notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz podmioty zarejestrowane w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego, a także analizy gospodarcze przygotowane przez najlepszych ekonomistów, ludzi polskiego biznesu, członków Rady Programowej „Gazety Bankowej” i dziennikarzy. Patronat honorowy nad publikacją objęła Polska Izba Ubezpieczeń.
PUBLIKACJA
Wersja książkowa „Polskiego Kompasu” to prawdziwy biały kruk. Publikacja ukazała się w limitowanym nakładzie, trafiając do najważniejszych osób w Polsce. Wersja elektroniczna dostępna jest TUTAJ oraz do pobrania na urządzenia mobilne w App Store i Google Play.
Więcej informacji na temat publikacji oraz relacja z uroczystej premiery dostępne są TUTAJ.
Relacja z uroczystej gali „Polski Kompas 2015” już w najbliższym listopadowym wydaniu „Gazety Bankowej”.